Dlaczego warto wziąć udział?
Program szkolenia rozwija kluczowe kompetencje menedżerskie, które są niezbędne w skutecznym zarządzaniu zespołami w zróżnicowanych, multipokoleniowych organizacjach. Uczestnicy warsztatów zdobędą umiejętności nie tylko w zakresie efektywnej komunikacji, ale również w budowaniu relacji i rozwiązywaniu konfliktów w środowiskach o odmiennych wartościach, oczekiwaniach i stylach pracy. Szkolenie koncentruje się na wyzwaniach związanych z zarządzaniem zespołami wielopokoleniowymi, oferując narzędzia, które pomagają przekształcić te różnice w korzyści dla organizacji.
Innowacyjność i praktyczność – program skupia się na praktycznych aspektach komunikacji i przywództwa, które wykraczają poza tradycyjne metody. Uczestnicy poznają takie narzędzia jak model DISC, analiza transakcyjna, coaching oraz techniki komunikacji kryzysowej, które pomogą im skutecznie zarządzać zarówno codziennymi relacjami, jak i sytuacjami wymagającymi szybkich działań i precyzyjnych decyzji. Dzięki temu liderzy będą mogli lepiej rozumieć potrzeby pracowników, niezależnie od ich wieku, i dopasować swoje podejście do ich indywidualnych potrzeb.
Angażująca formuła nauki oparta na scenkach rodzajowych, ćwiczeniach praktycznych oraz moderowanych dyskusjach sprzyja wymianie doświadczeń w grupie osób zajmujących stanowiska menedżerskie. Program kładzie nacisk na wspólne rozwiązywanie problemów i dzielenie się strategiami, które pomagają liderom budować zróżnicowane, ale harmonijne zespoły w dynamicznym środowisku biznesowym.
Kto powinien wziąć udział w programie?
Właściciele firm, prezesi, dyrektorzy, menedżerowie oraz liderzy zespołów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne i przywódcze, by lepiej zarządzać organizacjami o zróżnicowanej strukturze pokoleniowej. Szkolenie jest także dedykowane tym, którzy chcą lepiej rozumieć dynamikę komunikacji w zespole oraz zwiększyć efektywność swojej pracy w kontekście różnorodności pokoleniowej.
Cele BUR
Celem szkolenia jest rozwój umiejętności komunikacyjnych i przywódczych, które są kluczowe w pracy z zespołami multipokoleniowymi. Po ukończeniu programu uczestnicy będą lepiej przygotowani do zarządzania różnorodnością i skutecznego budowania relacji w organizacjach.
Po ukończeniu szkolenia uczestnik osiągnie następujące efekty uczenia się:
Seminarium jest częścią Akademii Treningu Menadżerskiego. To unikalny program rozwojowy dedykowany zarządom, dyrektorom oraz wszystkim managerom aspirującym do najwyższych szczebli organizacji. To inwestycja w przyszłość firmy i klucz do osobistego sukcesu. Więcej o Akademii możesz przeczytać tutaj.
Szkolenie fakultatywne dla osób realizujących Executive Program.
Ekspertka w dziedzinie komunikacji i trenerka kompetencji społecznych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała głównie w biznesie, zarządzając zespołami i projektami. Między innymi, przez 8 lat kierowała Działem Komunikacji międzynarodowej korporacji (Nestle) i odpowiadała za zintegrowaną komunikację wszystkich biznesów Nestle w Polsce (Nestle in the Market). Jako członkini zarządu wprowadzała m.in. strategiczne rozwiązania z dziedziny ESG i relacji z interesariuszami, w tym - z mediami. Pełniła funkcję rzecznika prasowego, nadzorowała komunikację w procesach zmiany (np. akwizycje na poziomie krajowym i światowym, strategiczne restrukturyzacje) oraz komunikację kryzysową.
Jej doświadczenie w komunikacji wewnętrznej obejmuje zarówno projekty prowadzone samodzielnie, jak i we współpracy z innymi członkami i członkiniami zarządu na poziomie centrali firmy oraz współpracę z dyrektorami fabryk i pracownikami Działu Sprzedaży w całej Polsce. Przez kilkanaście lat ściśle współpracowała z Działem HR, m.in. przy badaniu satysfakcji pracowników, rozwoju talentów czy employer brandingu.
Od 8 lat pracuje jako freelancerka angażując się także w działania na rzecz III sektora, m.in. prowadząc działania rzecznicze, komunikacyjne, warsztaty i szkolenia m.in. w obszarze rozwoju instytucjonalnego i budowania strategii organizacji. Przez trzy lata prowadziła projekty dla Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu, pracując nad europejską Dyrektywą w sprawie należytej staranności przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju, przy Letniej Akademii Praw Człowieka i Biznesu na Europę Środkową i Azję Centralną oraz wielu innych.
Jurorka w prestiżowym Konkursie Komunikacji Marketingowej Effie.
Edukatorka i lektorka akademicka (prowadziła zajęcia na ALK i Collegium Civitas w Warszawie). Absolwentka Anglistyki na UMCS w Lublinie i studiów podyplomowych: ‘Zarządzanie ludźmi w firmie’ na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Absolwentka Holistycznej Szkoły Trenerów.